Detailné
vyhľadávanie
Kliknite pre otvorenie filtra
MGM Reality Realitné centrum
Poctivá Slovenská Realitka
Kariéra v MGM

Rodinná usadlosť pod Roháčmi vhodná na podnikanie aj bývanie, Cena: 465.000,-€

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Info v RK

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA010600

Popis

Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Novostavba
Plocha 2643 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Tvrdošín
Obec Habovka
Časť Roháče

Ponúkame Vám exkluzívne na predaj moderný dvojpodlažný rodinný dvojdom s celkovou výmerou 2643m2 v obci Habovka. Je vhodný pre veľkú rodinu, viacgeneračné bývanie alebo na podnikateľské účely. Výborná príležitosť skĺbiť rodinné podnikanie s bývaním. Moderný dvojdom disponuje zastavanou plochou 191m2, úžitkovou plochou 450m2. Každá jednotka rodinného domu má vlastný hlavný vstup ako aj vstup do záhrady. Momentálne je využívaná iba jedna časť domu, druhá časť sa využíva príležitostne pre návštevy príbuzných a známych. Nehnuteľnosť je dvojpodlažná, z polovice podpivničená a pozostáva z desiatich samostatných izieb, troch zariadených kuch. liniek, siedmych kúpeľní, 3 komôr a garáže. Dom je postavený z kvalitných materiálov a vybavený kvalitným zariadením. Dom je postavený z tehly, a je zabezpečený alarmom. Vykurovanie je zabezpečené plynovým kotlom. Kolaudácia prebehla v roku 2016. K domu prislúcha krásna upravená záhrada s vlastnou závlahou a jazierkom, ďalej upravený svah, ktorý ponúka možnosť relaxácie v krásnom prostredí priamo pri dome. Na pozemku sa nachádza altánok pre trávenie pekných spoločných dní v kruhu rodiny. Ďalej sa tu nachádza pivnica pre skladovanie ovocia a zeleniny, priestory s predprípravou na saunu, garáž a vonkajšie plochy kde je možné parkovanie ďalších áut. Celý pozemok je ohraničený betónovým plotom obloženým prírodným kameňom.

Nehnuteľnosť je situovaná v nádhernom prostredí s veľkými možnosťami v lete turistiky, v zime lyžovania a zimných športov. V zime je možnosť využiť lyžiarske strediská v  blízkosti. Celoročne je možné využiť termálne kúpaliská v Oraviciach a v Aquaparku Tatralandia. V lete je možné absolvovať krátke i dlhšie turistické túry v Roháčoch - Západné Tatry. Ďalej je možné navštíviť cca 30km je Oravská priehrada, Liptovská Mara, Oravský hrad, Jablonka - Poľsko cca 40km.
Tento nádherný dom sa dá využiť na trvalé bývanie, rekreačné sídlo, prenajímanie vzhľadom na polohu a neustále sa zvyšujúci počet návštevníkov ako zo Slovenska tak z okolitých krajín. Pre bližšie informácie nás kontaktujte na tel. 0910 86 11 86. Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA0010600.Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.