Detailné
vyhľadávanie
Kliknite pre otvorenie filtra
MGM Reality Realitné centrum
Poctivá Slovenská Realitka
Kariéra v MGM

Rezervované Bungalov Kysucký Lieskovec 142m2, cena dohodou

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Info v RK

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA010292

Popis

Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Novostavba
Plocha 142 m2
Výmera pozemkov 744 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Kysucké Nové Mesto
Obec Kysucký Lieskovec
Exkluzívne na predaj 4 izbový rodinný dom o výmere 142m2 so súpisným číslom v Kysuckom Lieskovci s pozemkom o výmere 744m2. Na dome sú osadené nové 8 komorové okná (trojsklo), komplet nový krov a strecha s betónovou krytinou, nové inštalácie (elektrika, z časti kúrenie, voda ), nová el. prípojka. Vykurovanie domu je možne elektrické, plynové, na pevné palivo, atď (rozvody sú nachystané). V obývacej miestnosti je možnosť dorobenia krbu (nový komín schiedel absolut v hodnote 4000€). K domu je vybudovaná vonkajšia terasa. Voda je obecná. Na odpad je osadená nová 11m3 žumpa, v budúcnosti je plánované napojenie obecnej kanalizácie. Dom aj pozemok je celodenne slnečný s orientáciou na J/Z. Výhodou je, že budúci majiteľ si môže prispôsobiť priečky a dokončiť dom podľa vlastných predstáv. Dom je postavený z kvalitných materiálov, stavba je zdravá, staticky naddimenzovaná a postavená lepšie ako sa momentálne stavajú iné rodinné domy, do štádia holodomu ostáva dokončiť len kúrenie, omietky a sadrokartóny. Veľké priestory zaručujú skvelé bývanie. Energie by mali byť na úrovni cca 95€/mesiac.
Výborná lokalita s dobrou občianskou vybavenosťou, centrum obce a vzdialenosť od mesta Kysucké Nové Mesto iba 7km.
Dom nesusedí priamo so žiadnym susedom.

Viac informácii radi poskytneme telefonicky, prípadne na osobnej obhliadke.

Cena dohodou. Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA010292. Call centrum tel: 0910 86 11 86.Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.